Засідання районного методичного об’єднання вихователів старших груп

«Вмійте щодня відкривати перед дитиною щось нове, і відкривати так, щоб навколишній світ заграв перед нею всіма барвами веселки. Завжди залишайте щось недоказане, щоб дитині не раз хотілося повернутися до того, про що вона дізналася» (В.Сухомлинський).

Під таким гаслом 29 березня 2019 року на базі КЗ «Солоницівська гімназія «Перлина»» відбулося районне методичне об’єднання вихователів старших груп.

Тема засідання: «Організація пошуково-дослідницької діяльність з дітьми старшого дошкільного віку». Учасникам РМО для перегляду було запропоновано заняття для дітей старшого дошкільного віку «Як малята експериментували та Сімці допомагали», вихователь Якушко Н.В. Крім того, вихователь Шовкун-Касянчук О.О. презентувала власний досвід роботи щодо пошуково-дослідницької діяльності дітей старшого дошкільного віку.

Ми бажаємо всім педагогам успішної праці в організації пошуково-дослідницької діяльності з дошкільнятами, а позитивні результати не забаряться і швидко дадуть про себе знати.

Матеріали

19 лютого на базі КЗ "Слатинський ліцей" в дошкільному підрозділі   відбулося районне методичне об'єднання вихователів старших груп. Вихователь старшої групи «Веселі чоловічки»,  Важинська Юлія Геннадіївна, провела заняття у куточку природи з елементами дослідницької діяльності «Про квіти дбають діти». Під час заняття діти закріпили знання про кімнатні рослини їх назви, будову, умови росту і розмноження. Розширили знання дітей про догляд за ними. Навчилися розмножувати кімнатні рослини живцями. Під час експериментальної діяльності діти з великою цікавістю досліджували властивості води, що сприяло розвитку пізнавальних інтересів. Вихователь прививала дітям  любов  і бережне ставлення до природи.

Після перегляду заняття учасники заходу з цікавістю слухали презентацію вихователя, Таранової Наталії Миколаївни, «Дослідно – експериментальна діяльність старших дошкільників як засіб ефективного розвитку пізнавальної активності».  Яка акцентувала увагу на проведенні елементарних дослідів, експериментуванні, виготовленні моделей як обов'язковий елемент  життя дошкільників у вирішенні проблемних ситуацій.

Матеріали засідання