Акція «Тарасів Дороговказ – 2», присвяченій 27-ій річниці незалежності України

Зі Слов'янська до Канева пішки крокує волинський шевченкознавець Руслан Теліпський. У рамках проведення акції «Тарасів Дороговказ – 2», присвяченій 27-ій річниці незалежності України, він 24 серпня 2018 року вирушив від пам’ятника Т. Шевченку у м. Слов’янськ і має на меті до 24 вересня 2018 року відвідати села, містечка та міста східних та північно-східних областей нашої країни, де є пам'ятники Кобзарю. Долаючи цей шлях, Руслан зустрічається з мешканцями лівобережної України, котрі небайдужі до долі Вітчизни, хто бачить її відродження у самоусвідомленні народу як єдиного цілого, в його духовній згуртованості, символом якої є постать Т.Г. Шевченка.
   Ввечері 3 вересня 2018 року шевченкознавець прибув до нашого селища Пересічне. Його гостинно зустрів директор Пересічанського ліцею В.О.Лузан, який познайомив Руслана зі сторінками історії Пересічного, визначними пам’ятками нашого краю, розповів про історію появи пам’ятника Великому Кобзарю у Пересічному. Також Віктор Олександрович не міг не запросити гостя до самого ліцею та не міг не розповісти про заклад та про випускників, які героїчно боронили і боронять незалежність нашої держави на східних її кордонах.

Зупинившись у Пересічанському ліцеї, Руслан мав змогу трішки перепочити, а вранці 4 вересня він зустрівся з учителями та учнями закладу. На початку заходу його учасники хвилиною мовчання вшанували пам'ять тих, хто віддав свої життя за мир та спокій на нашій землі.

Руслан розповів про актуальність пророчих слів Т.Г.Шевченка, який все своє життя присвятив боротьбі за визволення українців від соціального і національного поневолення. Особливий наголос дослідник зробив та тому, який великий вплив та значимість мають пам’ятники Т. Шевченку для у національно-патріотичного виховання молоді. Під час зустрічі панувала атмосфера доброзичливого , невимушеного спілкування. Цікавою зустріч з відомим шевченкознавцем стала і для учениці 9-б класу Брусенцевої Валерії та вчителя української мови та літератури Беденко О.Г., які у травні 2018 року взяли участь у третьому етапі Всеукраїнського квест-марафону, присвяченого Т. Г .Шевченку, що проводився Всеукраїнським благодійним культурно-науковим фондом Т.Г.Шевченка , Міністерством освіти і науки України та Інститутом літератури ім. Т.Г.Шевченка НАН України на терені Національного заповідника «Могила Тараса Шевченка» у м. Каневі Черкаської області.

На завершення зустрічі учителі та учні Пересічанського ліцею теж символічно пройшлися Тарасовим Дороговказом, долучившись до пішої патріотичної ходи Руслана Теліпського на Чернечу Гору та відвідали пам’ятник Шевченкові у центрі Пересічного. Руслан Продовжує свою ходу, а ми бажаємо йому успішного завершення акції.