Управління освіти, культури, молоді та спорту Дергачівської Районної Державної Адміністрації Харківської області

Всесвітній День безпечного Інтернету

5 лютого 2019 року у світі відзначається Всесвітній День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) під гаслом «Разом для найкращого Інтернету».

День безпечного Інтернету має на меті долучити до співпраці дітей і молодь, батьків і  педагогів надихаючи їх відігравати свою роль у створенні найкращого Інтернету.

Тема Дня безпечного Інтернету «Разом для найкращого Інтернету» надихає всіх приєднуватися до руху та використовувати найкращий потенціал Інтернету для об’єднання людей. Є багато шляхів зробити це:

Діти й молодь можуть допомогти покращити Інтернет, поводячись в онлайні позитивно та ввічливо, захищаючи онлайнову репутацію як власну, так і інших, використовуючи позитивні можливості створення, залучення та поширення контенту онлайн.

Батьки  відіграють важливу роль у натхненні та підтримці дітей і молоді використовувати технології відповідально, у дусі поваги, критично та творчо шляхом забезпечення відкритого діалогу з дітьми, навчання їх використовувати безпечні й позитивні технології, а також подаючи приклад поведінки.

Педагоги можуть допомогти покращити Інтернет через формування в учнів  навичок цифрової грамотності шляхом розвитку критичного мислення, що дозволить їм гарно орієнтуватися в онлайновому світі. Вони можуть демонструвати власні приклади онлайнової поведінки учням, а також надихати їх створювати власний контент і робити позитивні вибори онлайн.

Сьогодні учні 8-11-х класів разом із педагогічними працівниками закладів загальної середньої освіти району візьмуть участь у онлайн-уроці з нагоди Всесвітнього  Дня безпечного Інтернету.

Ми всі відповідальні за створення позитивного різноманіття онлайн й можемо просувати позитив, коректно спілкуючись онлайн та демонструючи повагу до інших, шукаючи позитивні можливості творити та спілкуватись. Ми всі можемо відповідати на онлайновий негатив, повідомляючи про неприйнятний або нелегальний контент.