Однією з найважливіших дат в історії України є 22 січня - День Соборності

Однією з найважливіших дат в історії України є 22 січня – проголошення Першої Незалежності у 1918 році та проголошення Акта злуки УНР і ЗУНР – День Соборності.

Вперше у XX столітті українська незалежність була проголошена 22 січня 1918 року

IV Універсалом Української Центральної Ради, а вже за рік (22 січня 1919 року) на Софійському майдані в Києві відбулася не менш вагома подія – об’єднання Української Народної Республіки (УНР) і Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР) в одну державу. Акт Злуки був не випадковим явищем, а наслідком і вершиною об’єднавчого руху, що тривав від середини ХІХ ст. на українських землях, що були в складі різних держав.

Перше офіційне відзначення свята Соборності на державному рівні відбулося 22 січня 1939 року в столиці Карпатської України м. Хусті. Це була наймасовіша за 20 років перебування краю у складі Чехословаччини демонстрація українців — понад 30 тис. осіб.

У 71-у річницю Акта злуки (22 січня 1990 року) в Україні відбулася одна з найбільших у Центральній і Східній Європі масових акцій – “живий ланцюг” як символ єдності східних і західних земель та знак ушанування подій Української революції. Більше мільйона людей, узявшись за руки, створили безперервний ланцюг від Києва до Львова.

День Соборності України офіційно відзначається з 1999 року, враховуючи велике політичне та історичне значення об’єднання УНР і ЗУНР для утворення єдиної (соборної) української держави.

Сьогодні бійці в зоні АТО так само відстоюють не лише незалежність, а й соборність України, як і їхні попередники майже 100 років тому. День Соборності – це привід нагадати, що Крим, Донеччина і Луганщина – це Україна.

Педагогічний загал та учнівська молодь закладів освіти району відповідально поставилися до підготовки та відзначення Державного свята – Дня Соборності України. Проведено наступні заходи:

• бесіди «Нехай єдиною залишиться навіки!»; «Акт Злуки - символ Єднання та Соборності України»;
  • книжкові тематичні виставки в шкільних бібліотеках: «Соборна Україна: від ідеї до життя»;
  • учнівські конференції «Соборність України: від ідеї до сьогодення»; «Єдність народу – запорука благополуччя і добробуту держави»;
  • флешмоб «Герб України – символ держави»; «Схід і Захід – єдині»;
  • виставки малюнків та плакатів: «Я живу в Україні»; «Моя Україна», «Історія України і державотворення»;
  • акція «Живий ланцюг», як символ єдності України»;
  • перегляд та обговорення фільму для учнів 5-11 класів «Свято Злуки. Політика пам’яті»; «Невідома Україна. М. Грушевський»; «Обличчя купюри. Михайло Грушевський»;
  • загальношкільні лінійки до Дня Соборності України «У єдності наша сила»; «Єднання заради незалежності»;
  • конкурс рефератів «Політична діяльність лідерів УНР і ЗУНР»;
  • для учнів 1-11 класів були проведені уроки мужності «Україна – минуле, сучасне, майбутнє», «Славетні імена України»; «Великі творці Соборності»; «Національна єдність - запорука державності України»; години спілкування на тему: «Ми – українці»та «Україна в нас одна», на яких діти висловлювали свої думки щодо здійснення мрії українського народу про Незалежну, Соборну національну державу, про майбутнє об’єднаної України, яку розбудовувати молодому покоління патріотів держави.