Четвертий Форум українських патріотичних справ «Ми – Українці!»

З 30 листопада по 1 грудня цього року в Києві у Національному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді відбувся Четвертий Форум українських патріотичних справ «Ми – Українці!», на якому понад 200 учасників з усієї України підвели підсумки роботи за рік з виконання Указів Президента України , про впровадження і поширення Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») в навчальних закладах України, обговорили змін до наказу МОН від 04.09.2018      № 966 «Про проведення у 2018/2019 навчальному році Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»)» та до плану заходів з реалізації Положення про Всеукраїнську дитячо-юнацьку військово-патріотичну гру «Сокіл» («Джура»), затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2018 р. № 845 «Деякі питання дитячо-юнацького військово-патріотичного виховання».
   Учасників привітали заступник Міністра освіти і науки України Павло Хобзей, голова правління Центру національного відродження Тарас Гребеняк, заступник Голови Українського інституту національної пам’яті Володимир Тиліщак, директор Українського державного центру національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді Сергій Неділько, директор Національного еколого-натуралістичного центру Володимир Вербицький.
  Спеціальною подією було підписання угоди про співпрацю між Українським інститутом національної пам’яті, Українським державним центром національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді, Міжнародною благодійною установою «Центр національного відродження» .
   Також відбулося нагородження активістів національно-патріотичного виховання.
На пленарному засіданні представники Українського інституту національної пам`яті Тиліщак В.І., Майоров М.В., Байкєніч Г., Охрімчук О., Каретніков І., Іванченко Н. виступили з доповідями на теми «Історична пам'ять про спротив тоталітаризму як чинник формування патріотизму», « Місця пам`яті Української революції та ін. Голова Крайової ради НСОУ Пласт Юрій Юзич виступив з доповіддю на тему «Громадянська освіта молоді – виклики та реалії». Також було переглянуто документальний фільм про жінку-воїна «Кримчанка Харитина Пекарчук: жінка-воїн в лавах Армії УНР»
   Далі учасники працювали у складі цільових фокус-групах в секційному форматі, модераторами яких були науковці Українського інституту національної пам’яті, представники Українського державного центру національно-патріотичного виховання, краєзнавства і туризму учнівської молоді та представники Головного штабу гри «Сокіл» («Джура»),  А.М. Грива.
   На форумі  розглянули стан та перспективи національно – патріотичного виховання учнівської молоді, шляхи підвищення його ефективності. Окрему увагу було приділено новому Положенню гри «Сокіл («Джура»)»
  Завершився захід обговоренням пропозицій, напрацьованих в секціях та виробленням спільної резолюції форуму, в якій озвучено рекомендації органам влади, звернення до громадськості та завдання самим учасникам до наступного форуму.