Управління освіти, культури і туризму Дергачівської Районної Державної Адміністрації Харківської області

РМО в шахтах «Артемсіль»

    Кілька років поспіль (крім останніх двох) було доброю традицією проводити виїзні звітні засідання РМО вчителів навчальних предметів.
Так, 11 травня за ініціативи Тараненко Тетяни Іванівни, керівника РМО вчителів математики, при підтримці Серенко Валентини Михайлівни, голови Дергачівської районної організації профспілки працівників освіти і науки України, педагоги району мали можливість поєднати роботу і відпочинок.
   Звітували в автобусі, відпочивали під землею, на глибині 300 м, в соляних шахтах «Артемсіль», цілий комплекс яких відкритий для відвідування туристами.
    Цікавою, пізнавальною та корисною для здоров’я була екскурсія, під час якої педагоги дізналися, що перша соляна шахта була введена в експлуатацію в далекому 1881 році. В результаті понад сто років підземних робіт в товщі землі утворилася система виробок протяжністю понад 200 км. Їх розміри вражають, висота досягає 30 м. Більшість шахт працюють і зараз, забезпечуючи країни світу сіллю.
   В ході екскурсії педагоги побачити численні соляні скульптури народних майстрів, відвідати соляну церкву. Найбільше вразила усіх визначна пам'ятка - соляна зала «Камера 41-біс». У 2003 році тут був зафіксований рекорд Гінесса - перше підземне повітроплавання на повітряній кулі; іноді проводять тренування гравці ФК «Шахтар»; проходять наукові конференції, симфонічні концерти, новорічні свята. На глибині 300 м діє спелеосанаторій «Соляна симфонія» на 110 місць, де лікують захворювання дихальних шляхів.
    Вчителі математики та їх друзі безмежно вдячні організаторам за організацію та проведення даного заходу.« повернутися до списку новин