«Чорнобиль – біль і скорбота України». Засідання РМО вчителів української мови та літератури

18 квітня 2018 року гостинно були відчинені двері Протопопівського НВК, де відбулося засідання районного методичного об’єднання вчителів української мови та літератури.  Тема засідання: «Сучасний урок – основа ефективної та якісної освіти». Остапчук Н.Ф., учитель української мови та літератури відвіданого закладу, вважає, що якісна філологічна освіта – це інвестиції в майбутнє.

Позакласне читання є одним з важливих шляхів літературного розвитку і морально-естетичного виховання учнів. Розглядається воно як система, яка формує всебічно розвинену особистість учня. Мета уроків позакласного читання – прищепити любов до читання художньої, науково-популярної, критичної літератури, активізувати читацький досвід учнів, спрямувати читацькі інтереси школярів, стимулювати самостійне читання, виробити критерії оцінки творів мистецтва тощо.

Присутні вчителі відвідали урок позакласного читання у 8 класі на тему: «Чорнобиль – біль і скорбота України», на якому учитель Остапчук Н.Ф. формувала предметні та ключові  компетентності, а саме: уміння читати і розуміти прочитане, уміння висловлювати думку, критичне мислення, здатність логічно обґрунтовувати свою позицію, виявляти ініціативу, здатність співпрацювати в команді. Школярі ілюстрували екологічні проблеми прикладами з художніх творів, показали уміння бережливого ставлення до природи як особливого чинника реалізації особистості.

На уроці звучали вірші, пісні, спогади ліквідаторів про цю страшну техногенну катастрофу.

Відносини між учнями, вчителями, керівництвом школи та іншими учасниками освітнього процесу побудовано на взаємній повазі та діалозі.

Учасники РМО ознайомилися із орієнтовними вимогами щодо проведення державної підсумкової атестації у закладах загальної середньої освіти в 2017/2018 навчальному році та прийняли дану інформацію до виконання.