Лижний спорт в Дергачівській ДЮСШ

Відділення лижних гонок Дергачівської ДЮСШ з початку її створення(1977 р.) довгий час було візитною карткою закладу. Лижники мали свою базу, снігоходи, проводили безліч навчально-тренувальних зборів в Україні та в різних куточках Радянського Союзу. Директор шкоди І. Руденко, сам лижник, виховав цілу плеяду спортсменів і серед них одну з найкращих лижниць України - Олену Тараненко-Терелю(35-разова чемпіонка України, чемпіонка Радянського Союзу, бронзова призерка Чемпіонату Світу 1999 р., двічі займала 4 місце на олімпійських іграх в Нагано).
  Незважаючи на малосніжні минулі зими кожного року на базі Дергачівського ліцею №1(а у 2012 р. і на ОСК "Темп") проводилися змагання з лижних гонок серед загальноосвітніх навчальних закладів району, використовуючи в основному інвентар, який ще зберігся з часів Радянського Союзу.
  В 2013 році до тренерського складу ДЮСШ залучено відому біатлоністку, мешканку нашого міста - Анну Носатову. Вона тренувалася і змагалася в одній команді з олімпійськими чемпіонками(сестрами Семеренко, Джимою, Підгрушною). Але як часто буває в українському "великому спорті" - беруть легіонерок з Росії(Панфілова, Абрамова) і... наші спортсмени ідуть тренувати дітей. Зараз А. Носатова працює на базі Слатинського ліцею. 27 грудня 2018 р. в обласних змаганнях з лижних гонок у м. Харкові "Приз відкриття зимового сезону" тренер здобула 1 місце, а її вихованка, учениця Слатинського ліцею - Семеніхіна Софія - 2 місце! У 2015-2016 році діти з Слатине мали змогу безкоштовно проводити тренування на базі "Фельдман-Екопарку", автобус забирав вихованців з місця навчання і після тренувань повертав додому. Дергачівська ДЮСШ освіти вкотре висловлює щирі слова подяки депутату Дергачівської районної ради - Андрющенку В. В, його помічниці - Крячко А. для вирішення найболючих- транспортних питань закладу - це виїзду на обласні змагання, особливо з інвентарем.
  Восени 2018 року Дергачівська ДЮСШ підписала двосторонню угоду про співпрацю з Федерацією біатлону Харківської області. За ініціативи директора Пересічанського ліцею В. Лузана і підтримки Федерації для занять цим видом на базі закладу було надано інвентар - 17 пар лиж, 2 гвинтівки. Тренер-викладач А. Давидов з дітьми готується до обласних змагань, які відбудуться на ОСК "Темп" 2 лютого 2019 р.
  З 22 січня у Дергачівській ДЮСШ працює тренером-викладачем майстер спорту міжнародного класу з біатлону Є. Симкін, заняття проводить на базі Дергачівського ліцею №1. Сподіваємось, що Федерація біатлону надасть спортивний інвентар для занять дергачівцям і слатинчанам.
  В найближчому майбутньому Дергачівська ДЮСШ планує реорганізувати відділення лижних гонок у відділення біатлону.
Дуже приємно, що лижним спортом у нас постійно займалися вихованці спортивного орієнтування(тренери-викладачі О. Єрмолович, К. Степаненко, З. Дудник.). Постійно виступаючи у обласних змаганнях зі спортивного орієнтування на лижах серед учнівської молоді Харківської області найбільшим складом(понад 40 учасників, 3 команди ДЮСШ). І саме команда нашого району здобула 1 місце у 2017 році зі спортивного орієнтування на лижах, які відбулися у "Фельдман Екопарку"(у 2018 р. змагання не проводилися). Завдячуємо за співпрацю і позитивне вирішення питань з надання лижного інвентарю для тренувань вихованцям ДЮСШ освіти кафедрі фізичного виховання ХДЗВА(В. Лященко, Ю. Несвітайло).
  З вересня 2018 року у Дергачівській ДЮСШ на відділенні спортивного орієнтування працює тренером-викладачем Л. Фельдман, один з найдосвідчених тренерів України. Тільки у грудні-січні його вихованці(учні Дергачівських ліцеїв №2 і №3) перемагали і ставали призерами 3-х обласних змагань зі спортивного орієнтування на лижах.
  26 січня 2019 року на новоствореній карті(при спонсорській підтримці В. Кисіля) на Бабине (ліс між м. Дергачі, вул Садова і смт Мала Данилівка,) вперше буде проведена відкрита Першість Дергачівської ДЮСШ освіти зі спортивного орієнтування на лижах.
  2018 рік був особливим для Дергачівської ДЮСШ. Вперше з часів незалежності України для навчального закладу були виділені кошти для проведення навчально-тренувальної роботи. Проведені спортивні заходи дали змогу поповнити матеріальну базу з карате, спортивного орієнтування, волейболу, футболу, художньої гімнастики. Вже у 2019 році плануємо отримати лижний інвентар, гімнастичні мати для відділення спортивної акробатики. Але головне, що ДЮСШ на сьогодні відчуває потужну підтримку керівництва району, його голови К. Жидкова, голови Дергачівської районної ради - Г. Лазарєва, всіх депутатів районної ради. Ми дякуємо за довіру в своїй роботі начальнику управління освіти Н. Давидовій, її заступнику - К. Скрипкі. Тренерсько-викладацький склад Дергачівської ДЮСШ буде і надалі прикладати максимум зусиль у вихованні наших маленьких чемпіонів і здорових дітей.