Участь учнів Дергачівського району у обласній учнівській науково-практичній конференції Харківського територіального відділення Малої академії наук України, присвяченої 100-річчю Національної академії наук України.

17 листопада 2018 року на базі Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна відбулася обласна учнівська науково-практична конференція Харківського територіального відділення Малої академії наук України, присвячена 100-річчю   Національної академії наук України, в якій взяли участь 12 учнів із Дергачівського району.
   З юними науковцями працювали науково-педагогічні працівники закладів вищої освіти (Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут», Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди, Харківського національного університету міського господарства імені О.М. Бекетова, Харківського національного університету будівництва та архітектури, Харківського національного аграрного університету імені В.В. Докучаєва, Харківського національного університету радіоелектроніки, Харківського торговельно-економічного інституту Київського національного торговельно-економічного університету), Українського ордена «Знак Пошани» науково-дослідного інституту лісового господарства та агролісомеліорації імені Г.М. Висоцького, Комунального закладу «Харківська обласна Мала академія наук Харківської обласної ради», Комунального закладу «Харківський історичний музей імені М.Ф. Сумцова» Харківської обласної ради та Національної спілки письменників України.
   У секції «Інформаційні технології» наш район гідно представили Машмайєр Йоханнес, 8 клас, КЗ «Дергачівський ліцей №3», Решетняк Даніїл, 7 клас, Семенко Діана, 8 клас, КЗ «Дергачівський ліцей №1», Алфьоров Богдан, 11 клас, КЗ «Русько-Лозівський ліцей». У секції «Географічне краєзнавство» взяли участь Островерх Ілля КЗ «Дергачівський ліцей №3», Ковіна Тетяна, 10 клас, КЗ «Козачолопанський ліцей», а секцію «Екологія» представили Руда Софія, 9 клас, КЗ «Токарівський ліцей», Рак Діана, 10 клас, КЗ «Дворічнокутянський ліцей», Дигало Роман, 11 клас, КЗ «Козачолопанський ліцей». На секції «Літературна творчість» представниками від району були Спольнік Яна, 8 клас, Коновал Валерія, 9 клас, КЗ «Козачолопанський ліцей», Рошка Ніна, 9 клас, КЗ «Ветеринарний ліцей».
   Науковці відзначили широкий спектр тематики робіт юних дослідників, їхню актуальність та практичну спрямованість, використання місцевого матеріалу, належний рівень підготовки учнів до публічного захисту. В свою чергу, учасники конференції мали змогу поспілкуватися з однодумцями, поділитися результатами власних досліджень, отримати корисні поради досвідчених науковців.
     За результатами участі в конференції учні отримали дипломи та подарунки. Тези доповідей вийдуть друком окремою збіркою.