Управління освіти, культури, молоді та спорту Дергачівської Районної Державної Адміністрації Харківської області

РМО вчителів історії та правознавства

   10 жовтня за сприяння профспілки працівників освіти у рамках РМО вчителів історії та правознавства відбувся виїзний семінар до Шарівського замку Богодухівського району Харківської області з метою ознайомлення  з історичними пам’ятками та  архітектурним ансамблем початку ХІХ ст., історією виникнення будівель неготичного стилю, розширення кругозору про історичні пам’ятки нашої місцевості, поглиблення знань про культурно-історичний розвиток Харківщини початку  ХІХ ст..

   Вчителі відвідали замок-палац, який має 26 кімнат та 3 зали, де до цього часу в інтер’єрі збереглись кахлеві печі, настінний живопис та ажурне ліплення, темні дубові панелі, дерев’яні парадні сходи. Крім самого палацу,  є службові двори: кінний, для худоби, оранжерея. Відбулась прогулянка по території  ландшафтного парку з дивовижною липовою алеєю, 300-річними дубами, які були висаджені власником парку і відомим цукрозаводчиком  Кенігом для своєї дружини. Всього на 40 га території ростуть 79 найменувань рослин, які привезені з-за кордону, частина з яких акліматизовані для нашої місцевості. Замок оповитий легендами про кохання, зради, власників палацу в різні часи. Камінь кохання, привезений господарем з Криму на знак зради дружини і 600-річний дуб виконують бажання, чим приваблюють багато туристів.

   Змістовною була розповідь вчителя і колишнього директора  Шарівського ліцею, які брали участь в  пошуковій роботі матеріалів з історії замку. Колеги поділились своїм досвідом роботи з написання робіт МАН  з історичного краєзнавства.

    Загадковість та казковість цього місця зачаровує, відразу виникає бажання повернутись сюди ще не один раз.

 « повернутися до списку новин