Управління освіти, культури, молоді та спорту Дергачівської Районної Державної Адміністрації Харківської області

Вистава Національного академічного ансамблю пісні й танцю Гуцулія

  08 жовтня у Дергачівському районному будинку культури відбулася вистава Національного академічного ансамблю пісні й танцю Гуцулія, доля якого пов’язана і з Дергачами через постать Гната Мартиновича Хоткевича, за мотивами творів якого було написано лібрето до танцювальної Міфо-опери "ОЛЕ – Олекса Довбуш", яку Гуцулія презентувала нашому глядачеві.
  Гнат Мартинович Хоткевич - український письменник, історик, бандурист, композитор, мистецтвознавець, етнограф, педагог, театральний і громадсько-політичний діяч. Ще будучи студентом, Хоткевич організував в селі Деркачах на Харківщині сільський театр (1895). В еміграції в Галичині Хоткевич заснував в Івано-Франківській області Гуцульський театр Спеціально для нього написав п'єсу «Довбуш» (1909),яку покладено в основу Міфо-опери. 1938 став жертвою сталінського терору та засуджений до розстрілу.
  Музична палітра, не порушуючи гуцульського мелосу виходить з рамок традиційної подачі через незвичний звукоряд та ритмічну будову. Модернізовані танці в ірландському стилі нестимуть гуцульську етнічну самобутність та шалений ритм. Головний режисер-постановник народний артист України Василь Вовкун. Художній керівник народний артист України Петро Князевич.
  Автентичний мелос, професійне виконання, самобутня хореографія запалили полум'я в кожному серці!!!« повернутися до списку новин