«Ми однакові! Школа для всіх!»

Інклюзивна освіта – це та складова гуманітарної політики кожної сучасної країни, яка свідчить наскільки її суспільство захищає невід’ємні права людини та яка сьогодні поступово входить у освітній процес України. У справді інклюзивному середовищі кожна дитина, у тому числі діти з особливими освітніми потребами, почуває себе безпечно та має відчуття приналежності до колективу. Учні та їхні батьки беруть участь у визначенні навчальних цілей, а також у прийнятті рішень щодо них. А працівники школи, у свою чергу, мають відповідну кваліфікацію, підтримку, гнучкість та ресурси, аби виховувати, заохочувати та реагувати на потреби всіх учнів, без винятку.
В рамках реалізації районного проекту розвитку інклюзивної освіти в закладах освіти Дергачівського району «Без меж» в нашому НВК 24 травня було проведено конференцію з питань інклюзивної освіти для учнівської та педагогічної громадськості «Ми однакові! Школа для всіх!».
      Психолог Верещака О.В. провела практичну вправу та представила на розгляд учнів та вчителів тематичний мультфільм про толерантне відношення до дітей з особливими потребами.
За результатами обговорення учасники дійшли висновку, що діти з особливими освітніми потребами мають право на одержання освіти, якість якої не відрізняється від освіти здорових дітей.